Перейти на головну сторінку сайту

Графіка Анатолія Консулова



Дякуємо родині Анатолія Дмитровича за надання його рисунків для публікації на сайті "Дерев'яні храми України", та п. Олегу Рибчинському, якому належала ця ідея, і старанням якого вона й була реалізована.

Олена Крушинська

Графіка Анатолія Консулова

Анатолій Дмитрович Консулов (1924-1986) народився у Києві, юність пройшла в Одесі. Архітектурну освіту отримав в Московському архітектурному інституті, останній рік - у Львівській Політехніці. З 1948 до 1972 року працював у Львівській філії ДІПРОМІСТ. Потім став доцентом кафедри проектування інтер'єру та меблів Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Консулов є автором близько 120 об'єктів (архітектура, скульптура, дизайн). Член Спілки архітекторів України. В 1976 р. йому присвоєно звання заслуженого архітектора УРСР, у 1978 - звання лауреату Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка.
Проектній та образотворчій графіці А.Д.Консулова притаманні строгість, лаконічність, елегантність, точність пропорцій, виняткове відчуття масштабу і простору. Численні начерки, рисунки (з натури чи частіше по пам'яті і з уяви) класичної і народної архітектури сприяли професійному зростанню митця, виробляли смак, надихали у творчості.
В архітектурному пейзажі, в зображенні окремих будівель чи інтер'єрів Консулов вихоплює головне, найбільш характерне і передає його лаконічними, умовними, суто архітектурними засобами. Рисунки архітектора Консулова вишукано графічні, вони з легкістю та адекватністю прочитуються попри високий ступінь стилізації.


1
2 3 4 5

© 2007, Olena Krushynska (derevkhramy@ukr.net)
Всі права застережені відповідно до чинного законодавства України.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише за узгодженням з автором.